Pro Astro - Profesjonalny horoskop sukcesu Profesjonalny horoskop sukcesu

Dane do logowania Panel logowania

Wyszukiwarka

RSS BLOG

Nadmiar żywiołu ognia w zderzeniu z żywiołem ziemi


Kiedy masz w horoskopie nadmiar ognia, bywa kłopotliwie - czasem "chlapniesz" coś niechcący i ktoś tam się obrazi lub nawet mocno oburzy... Ale w sumie - samopoczucie masz wspaniałe :-)
Ostatnio było głośno o Posłance Krystynie Pawłowicz i przy tej okazji znalazłam fajną rozmowę (pomijam poglądy biorących w niej osób), która doskonale obrazuje działanie takiego ognia w rzeczywistości. Dodatkowo zaobserwujemy jak ziemia potrafi ogień zrównoważyć oraz jak powietrze ogień podkręca...

Już w pierwszych 10 sekundach widzimy "rozkład sił": z jednej strony pobudzona Posłanka, która nie może usiedzieć w miejscu (efekt ognia), z drugiej - stonowany ziemią Poseł oraz powietrzny Dziennikarz.

Poniżej kosmogram Posłanki oraz kilka słów komentarza.
Kosmogram sporządzony na podstawie daty urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia (kliknij, aby powiększyć w nowym oknie):
Posłanka Pani Krystyna Pawłowicz ma w horoskopie przewagę żywiołu ognia: Słońce oraz Merkury, Wenus, Jowisz i Ceres znajdują się w kardynalnym znaku Barana. Tak silna obsada znaku Barana wskazuje na jego ogromne znaczenie w interpretacji.
Jakie są osoby spod znaku Barana? - ano właśnie ogniste, spontaniczne, szczere, nie mogą usiedzieć w miejscu. Znak Barana rozpoczyna się wraz z pierwszym dniem wiosny - wszystko jest wtedy młode, świeże i budzi w nas entuzjazm oraz zapał do życia. Barany są odważne, lubią być pierwsze - są jak żołnierz na linii ognia, często dominują, bywają nieokrzesane i agresywne. Tak właśnie, pokrótce, możemy opisać znak Barana.

Co dostrzegamy poza Baranem w tym horoskopie? :-) Księżyc! - tak! jeszcze Księżyc - ulokował się w ognistym znaku - tym razem w znaku Strzelca. Co dodatkowo podbija ogniste zachowanie - Strzelce bywają równie spontaniczne, optymistyczne i szczere do bólu.

Mars w Skorpionie, znaku wodnym, w retrogradacji, opisuje silną emocjonalność, która dodatkowo podkręca w zachowaniu efekt "parzącego krzesła" ;-) Przy tak silnym ogniu woda szybko paruje i emocje, czy jakiekolwiek wyrzuty sumienia związane z często kontrowersyjnymi poglądami, wyparowują jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

W efekcie takiego zachowania, do Pani Krystyny Pawłowicz przylgnęła ksywka "karabin maszynowy PiS". Zresztą bardzo trafna :-)


Teraz kosmogram Posła Jerzego Wenderlicha.

(Także data urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia):Co ciekawe, Pan Poseł Jerzy Wenderlich ma również w horoskopie Merkurego w Baranie, a Księżyc w Strzelcu - dokładnie tak, jak Posłanka!

Nie dominuje już jednak kardynalny Baran - obserwujemy stonowaną równowagę tak w żywiołach, jak i jakościach kosmogramu. Pozostałe planety osobiste rozłożyły się już inaczej: Słońce z Wenus w znaku Byka, a Mars w Koziorożcu - zwiastują ziemskie zrównoważenie w tzw. obyciu i działaniu. Posłowi zdarzało się już wcześniej coś żartobliwie "chlapnąć", widać, że lubi aktywnie uczestniczyć w bieżących wydarzeniach, ale zwraca naszą uwagę raczej flegmatycznym sposobem prowadzenia rozmowy, niż "strzelania karabinem maszynowym". Na tym filmie możemy zaobserwować jak to jest, kiedy żywioł ognia zrównoważony jest żywiołem ziemi.


I jeszcze jeden kosmogram dla porównania, Redaktora Jarosława Kuźniara (także data urodzenia z Wikipedii, bez godziny urodzenia).


W tym horoskopie dominuje żywioł powietrza - zwykle rozmowny, błyskotliwy, towarzyski - podczas rozmowy z tymi Gośćmi pozostaje jedynie w sferze "chciałbym coś powiedzieć", nawet ziemski, poukładany i spokojny Merkury w Koziorożcu niewiele pomógł.

Z nadmiarem ognia słabo radzi sobie woda i ziemia,
choć wytrwałość bywa wynagrodzona.
Jednak powietrze, Panie Jarku - ogień dodatkowo podkręca...__________________________________________
FOTO: istockphoto.com
Obliczenia horoskopu zostały wykonane w programie astrologicznym ZET9 GEO (www.zaytsev.com)
Źródła danych: WikipediaAby komentować artykuł musisz być zalogowany!

Polecam