Pro Astro - Profesjonalny horoskop sukcesu Profesjonalny horoskop sukcesu

Dane do logowania Panel logowania

Wyszukiwarka

RSS BLOG

Horoskopy 10 najbogatszych świata z listy Forbesa 2010

Naked Pictures of Bea Arthur 0079Poniżej zamieszczam krótki rys biograficzny i horoskopy 10 najbogatszych ludzi świata, według rankingu Forbesa w 2010 roku. Myślę, że to ciekawy materiał dla każdego, kogo fascynuje wielki świat biznesu, kto chce zobaczyć jak wyglądają horoskopy bogaczy i sprawdzić jak się mają pieniądze w ich horoskopie.
Zamieszczam tu również podsumowanie aspektów planet i ich położenia w horoskopach. Zastrzegam, że wnioski wyciągane na podstawie 10 horoskopów, niektórych bez godziny urodzenia, prowadzą na manowce i mogą okazać się przypadkowe.

Zamieszczam je wyłącznie jako ciekawostkę i zachętę dla tych, którzy będą skłonni do prowadzenia dalszych badań nad horoskopami biznesowymi. Warto poddać analizie także pozostałych najbogatszych. Niestety godzinę urodzenia znam wyłącznie u Billa Gatesa, Warrena Buffetta  oraz Bernarda Arnault (najbogatszego Francuza). Co ciekawe, Panowie Gates i Arnault mają Księżyc na MC oraz Saturna powiązanego z Ascendentem (Gates - trygon, Arnault - koniunkcję). W horoskopie Warrena Buffeta Saturn znajduje sie w I domu horoskopowym.

Źródłem danych były dla mnie: astro.com, Astrotheme.com, Forbes oraz Wikipedia.

Poniżej zamieszczam miniaturki horoskopów.
Wystarczy kliknąć każdą z nich, aby powiększyć je w nowym oknie.


Carlos Slim Helú
meksykański przedsiębiorca, magnat telekomunikacyjny, syn emigrantów z Libanu, znany z działań charytatywnych.
Według listy magazynu "Forbes", opublikowanej 10 marca 2010 Slim jest najbogatszym człowiekiem świata. Szacuje się, że w ciągu ostatniego roku Jego fortuna zwiększyła się o o 18,5 mld i wynosi obecnie 53,5 mld dolarów. Kluczowy był dla niego 35% wzrost giełdowej wyceny América Móvil, największej amerykańskiej sieci komórkowej, z 200 mln klientów. Ten koncern stanowi połowę jego majątku. Jego fortuna odpowiada za 5 proc. PKB Meksyku. Slim prowadzi ponad 200 biznesów: od telekomunikacji przez sieci handlowe, banki, energetykę po turystykę. W Jego kolekcji liczącej 66 tys. dzieł sztuki znajduje się największy na świecie prywatny zbiór rzeźb Augusta Rodina.


Bill Gates
amerykański przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft.
Gates zaangażował się w szereg przedsięwzięć filantropijnych, przeznaczając duże sumy na potrzeby organizacji dobroczynnych i programów badań naukowych. Szacuje się, że Jego fortuna znacznie zmniejszyła się w ostatnich latach, ze względu na liczne działania charytatywne i wynosi obecnie 53 mld dolarów.
(horoskop astro.com)


Warren Edward Buffett
amerykański inwestor giełdowy. Swoje ogromne pieniądze zarobił m.in. na nabyciu dużego pakietu akcji Coca-Coli. Dzisiaj Buffett jest większościowym udziałowcem Berkshire Hathaway. Pomimo posiadania ogromnej fortuny Buffett wciąż mieszka w domu w Omaha, który kupił przed 50 laty za 31 500 dolarów. Buffett poinformował, że zamierza ofiarować 12 050 000 akcji Berkshire Hathaway pięciu fundacjom charytatywnym. Ofiarowane akcje to blisko 37 mld dolarów.
(horoskop astro.com)


Mukesh Dhirubhai Ambani
indyjski przedsiębiorca. Właściciel 48 procent akcji firmy Reliance Industries Limited. W Bombaju zbudował imponujący apartamentowiec dla swojej rodziny: „Antilia", ukończony w 2008 roku. Inspiracją dla projektu była architektura wiszących ogrodów Semiramidy. Koszt sięgnął miliard dolarów. W 2008 zapowiedział zainwestowanie w Polsce sumy 1,8 mld złotych, w branży petrochemicznej.


Lakshmi Narayan Mittal
biznesmen indyjskiego pochodzenia. Jest prezesem ArcelorMittal (największego na świecie producenta stali). W Polsce znany głównie z przejęcia od Skarbu Państwa Polskich Hut Stali. Imperium zbudował, przejmując i wyprowadzając na prostą huty w złej kondycji finansowej.
Ma prywatny odrzutowiec, ogromny jacht, a jego londyński dom (kupiony od Berniego Ecclestone'a, szefa Formuły 1) kosztował 128 mln dolarów. Kilkadziesiąt milionów dolarów wydał na kilkudniowe wesele córki w pałacu w Wersalu.


Lawrence Joseph Ellison
założyciel i prezes firmy produkującej oprogramowanie do obsługi baz danych, Oracle Corporation. Larry wcześnie ujawnił zdolności matematyczne i jako młody człowiek podjął pracę dla Ampex Corporation. Jednym z projektów, przy którym pracował była baza danych opracowywana przez CIA. Projekt ten nosił kryptonim "Oracle". Dzisiaj Oracle jest trzecim pod względem przychodów sprzedawcą oprogramowania na świecie po firmach Microsoft i IBM. Ellison jest właścicielem największego na świecie jachtu "Sayonara" (ok. 140 m długości), kosztującego ponad 200 mln USD.


Bernard Arnault
francuski biznesmen, prezes LVMH, czyli Louis Vuitton Moët Hennessy - francuskiego koncernu z branży dóbr luksusowych (ma ok. 40% udziałów). Grupa LVMH to ponad 60 różnych marek z pięciu działów: wina i napoje alkoholowe, zegarki i biżuteria, perfumy, odzież, sklepy detaliczne. Spółka zatrudnia ok. 65 tys. osób, prowadzi 2400 sklepów. Arnault pochodzi z bardzo zamożnej rodziny przedsiębiorców z Roubaix, niedalego granicy z Belgią. W 1981 wyjechał do USA, gdzie m.in. budował osiedla na Florydzie. W 1984r. kupił firmę odzieżową Christian Dior SA, którą następnie zmodernizował. W 1989 przejął LVMH, a w 2004 producenta zegarków Tag Heuer. W 2007 kupił 9% udziałów w Carrefour.
(horoskop: astro.com)


Eike Batista
ten brazylijski przedsiębiorca, jak pisze Forbes, pieniądze zarabia w stylu filmowego superbohatera. Sześć lat temu obiecał sobie, że zostanie najbogatszym Brazylijczykiem i spełnił obietnicę. Oczywiście Batista zakłada, że wkrótce będzie na I miejscu listy Forbesa. W tym roku jest ósmy, w 2009 r. był zaledwie na 61. miejscu, a trzy lata wcześniej dopiero dorabiał się pierwszego miliarda. Batista działa szybko, pewnie i z rozmachem. Ma ogromne wyczucie czasu i mnóstwo szczęścia lub dobrych protektorów. Wierzy, że budując bogactwo Brazylii, zbuduje też własne. Jest byłym mistrzem Brazylii, USA i świata w sportach motorowodnych, ale po narodzinach drugiego syna zrezygnował z niebezpiecznej dyscypliny. Więcej o Jego fascynującym życiu możecie przeczytać naforbes.pl.


Amancio Ortega Gaona
hiszpański przedsiębiorca, założyciel koncernu odzieżowego Inditex ubiera już ludzi w 73 krajach, ma 59% jej udziałów. Ma 4,5 tys. sklepów pod takimi markami, jak Zara, Bershka czy Oysho, zatrudnia ponad 14.000 osób. Jego ojciec był kolejarzem. W wieku 17 lat rozpoczął pracę w La Maja – małym sklepie odzieżowym. W 1974 otworzył swój pierwszy sklep "ZARA", tworząc podwaliny pod międzynarodową sieć sklepów tej marki. Żyje skromnie, nie lubi występować publicznie, nie udzielił żadnego wywiadu.


Karl Hans Albrecht
niemiecki przedsiębiorca, współzałożyciel oraz współwłaściciel sieci marketów spożywczych Aldi. Jego majątek jest szacowany na 23,5 miliarda dolarów, co czyni go najbogatszym człowiekiem w Niemczech.
Jego ojciec początkowo pracował jako górnik, potem został asystentem piekarza. Jego matka posiadała niewielki sklep w Schonnebeck, dzielnicy Essen. Brat Karla, Theo uczył się jako czeladnik w sklepie swojej matki podczas gdy Karl pracował w delikatesach. Podczas II wojny światowej służył w Wehrmachcie. Po wojnie bracia przejęli sklep matki, a w 1961 powstał pierwszy sklep Aldi. Życie prywatne Albrechta jest mało znane. Jest fanem golfa, posiada także prywatne pole golfowe.


PODSUMOWANIE

Jeśli chodzi o rozkład jakości w znakach i żywiołów, to przy tak małej liczbie horoskopów, trudno o istotne wnioski. Punktowo wygląda ona łącznie w powyższych 10 horoskopach następująco:

Obsada jakości w znakach:
znaki kardynalne - 30 punktów
znaki stałe - 31 punktów
znaki zmienne - 39 punktów

Obsada żywiołów:
znaki ogniste - 28 punktów
znaki ziemskie - 22 punkty
znaki powietrzne - 22 punkty
znaki wodne - 28 punków

Natomiast powtarzające się aspekty pomiędzy planetami i światłami wyróżniłam jedynie, jeśli powtórzenie występowało w horoskopach 50% i więcej osób. Pozostałe (na poziomie 40%: Jowisz - Merkury, Jowisz - Księżyc, Mars - Księżyc, Mars - Słońce, Uran - Słońce, Pluton - Wenus) uznaję za inspirację do dalszych badań. Ogółem liczbę aspektów występujących w powyższych horoskopach można podzielić na: 75 kwadratur, 64 trygony, 48 sekstyli, 34 koniunkcje, 33 opozycje. O ile aspekty pomiędzy Eris, Uranem, Neptunem, czy Plutonem można uznać za pokoleniowe, ze względu na długi czas obiegu, o tyle powtórzenia aspektów z udziałem planet osobistych, są naprawdę interesujące.

Księżyc koniunkcja Merkury
Księżyc opozycja Merkury
Księżyc sekstyl Merkury
Księżyc kwadratura Merkury
Księżyc kwadratura Merkury
Księżyc trygon Merkury

Księżyc koniunkcja Neptun
Księżyc sekstyl Neptun
Księżyc kwadratura Neptun
Księżyc kwadratura Neptun
Księżyc trygon Neptun

Księżyc koniunkcja Pluton
Księżyc sekstyl Pluton
Księżyc sekstyl Pluton
Księżyc kwadratura Pluton
Księżyc trygon Pluton
Księżyc trygon Pluton

Księżyc koniunkcja Słońce
Księżyc koniunkcja Słońce
Księżyc sekstyl Słońce
Księżyc kwadratura Słońce
Księżyc trygon Słońce
Księżyc trygon Słońce

Saturn koniunkcja Wenus
Saturn koniunkcja Wenus
Saturn opozycja Wenus
Saturn sekstyl Wenus
Saturn trygon Wenus

Słońce opozycja Chiron
Słońce sekstyl Chiron
Słońce kwadratura Chiron
Słońce kwadratura Chiron
Słońce kwadratura Chiron


MC koniunkcja Księżyc
MC koniunkcja Księżyc


Asc. koniunkcja Saturn
Asc. trygon Saturn


Eris kwadratura Saturn
Eris kwadratura Saturn
Eris trygon Saturn
Eris trygon Saturn
Eris trygon Saturn

Eris koniunkcja Uran
Eris kwadratura Uran
Eris trygon Uran
Eris trygon Uran
Eris trygon Uran

Neptun sekstyl Pluton
Neptun sekstyl Pluton
Neptun sekstyl Pluton
Neptun sekstyl Pluton
Neptun sekstyl Pluton


Rozkład planet osobistych w znakach zodiaku, z pominięciem Księżyca i uwzględnieniem położenia Słońca, łącznie w powyższych 10 horoskopach, posortowanych malejąco, przedstawia się następująco:
Ryby - 8
Waga - 6
Skorpion - 5
Baran - 4
Panna - 4
Byk - 3
Bliźnięta - 3
Wodnik - 3
Rak - 1
Lew - 1
Strzelec - 1
Koziorożec - 1

Liczba aspektów, jakie tworzą poszczególne obiekty w horoskopie, posortowane malejąco:
Księżyc - 50
Pluton - 45
Chiron - 44
Słońce - 40
Neptun - 40
Saturn - 38
Lilith - 37
Merkury - 36
Jowisz - 35
Ceres - 35
Eris - 35
Uran - 34
Mars - 31
Wenus - 29
Węzeł Płn. - 26


 
_____________________________________________________
Obliczenia horoskopu zostały wykonane w programie astrologicznym ZET9 GEO (www.zaytsev.com)
ZDJĘCIE: Wikimedia Commons
Źródła danych: astro.com, Astrotheme.com, Forbes oraz Wikipedia
Aby komentować artykuł musisz być zalogowany!
Komentarz został dodany 26-11-2010, 20:43 przez Olga

Dzięki Dorota za miłe słowa, to motywuje. Mam w bazie setki horoskopów, badam dzień w dzień, a właściwie noc w noc, żeby sprawdzić i podsumować, wyciągnąć wnioski z horoskopów: brzuchomówców, twórców różnych dziedzin, modeli, architektów, filozofów, biznesmenów, bankrutów... Uwielbiam te swoje badania, jest czym się dzielić, pomału przygotowuję już kolejne publikacje. Z moim informatykiem pogadam, bo i ja chciałabym przenieść tutaj wiele ciekawych, mailowych dyskusji, zaprosić do rozmowy więcej osób. Kiedyś miałam przez chwilę dostępne komentarze dla wszystkich, ale zalała mnie fala spamerów z zagranicznych kont i wprowadziłam logowanie, ale wiem, że to się nie sprawdza. jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam ciepło Olga

Komentarz został dodany 26-11-2010, 10:28 przez Dorota

BTW: czy istnieje możliwość ustawienia opcji komentowania także dla niezalogowanych? W serwisie jest wiele ciekawych materiałów i sądzę, że wprowadzenie opcji komentarza bez zalogowania mogłoby zwiększyć liczbę osób zainteresowanych wymianą poglądów :) Pozdrawiam!

Komentarz został dodany 26-11-2010, 10:28 przez Dorota

Bardzo dobre i przydatne zestawienie, dzięki. Badanie horoskopów grup ludzi, których łączy jedna dziedzina, jest szalenie ważnym elementem rozwoju astrologa, od początkującego po praktykującego z wieloletnim doświadczeniem.

Polecam