Pro Astro - Profesjonalny horoskop sukcesu Profesjonalny horoskop sukcesu

Dane do logowania Panel logowania

Wyszukiwarka

RSS BLOG

Jowisz, Wenus - giełda, szczęście i sukces zawodowy

Kalendarz tranzytów Jowisza do WenusOstatnio wiele osób pyta mnie mnie o tranzyty i dyrekcje Jowisza, szczególnie przez Wenus w horoskopie urodzeniowym. Zaczęłam sporządzać nawet "specjalne" Kalendarze tranzytów i dyrekcji Jowiszowych :-)) W moim otoczeniu zaczęło przybywać osób Wenusjańsko - Jowiszowych i to w każdej z możliwych konfiguracji.

"Związek" tych dwóch planet potocznie w horoskopie symbolizuje szczęście, dobrobyt, powodzenie i harmonię. Nawet dynamiczne aspekty (kwadratura, opozycja) niosą pozornie negatywny wydźwięk, gdyż zapowiadają lenistwo, egoizm, próżność oraz życie ponad stan, co dla właściciela, gdy się w porę ocknie, nie jest znowu takie groźne... Tranzyty Jowisza do Wenus w naszym horoskopie natalnym (urodzeniowym) odbywają się regularnie, a więc - tu dobra wiadomość - każdemu mogą zdarzyć się okresy leniwego życia ponad stan ;-)

Piszę każdemu, ale żeby tak było nasz horoskop musi spełnić odpowiednie warunki, a bywa i tak, jak w horoskopie poniżej.

A mianowicie bywa, że w horoskopie natalnym dojrzymy zadziwiający zbieg okoliczności, czyli Jowisza w koniunkcji z Wenus. Oznacza to, że możemy spodziewać się bogactwa, wielu zaskakująco pomyślnych sytuacji oraz poczucia, że los jest dla nas szczególnie hojny. W horoskopie poniżej mamy właśnie podobną sytuację, owa koniunkcja znajduje się w Rybach, w VI domu horoskopowym. No nie można lepiej trafić! - prawda? Tranzyty, bądź dyrekcje Jowisza do tej koniunkcji mogłyby zatem oznaczać, okresy jeszcze bardziej szczęśliwe, jeszcze bardziej piękne, obfite i miododajne... (możesz kliknąć każdy rysunek, aby powiększyć w nowym oknie)
koniunkcja Jowisza i Wenus w horoskopie urodzeniowym
Sama koniunkcja Wenus z Jowiszem akurat w VI domu oznacza dobre i przyjacielskie relacje w pracy, ale także awans zawodowy, odpowiedzialność, sumienność. Na brak pracy na pewno nie można narzekać. Dodatkowo znak Ryb symbolicznie dodaje takiej osobie ciepłych, empatycznych uczuć i zrozumienia oraz dzięki dobremu zdrowiu umiejętności bioenergoterapeutycznych, bądź innych uzdrowicielskich. Jedyne przed czym przestrzegałabym, to przed okresowym, nadmiernym objadaniem się lub zbytnim dogadzaniem sobie, bo w efekcie złej diety ujawnić się mogą choroby przemiany materii. Choć znam także osobę z podobnym układem (Wenus, Ryby i 6 dom), która zachowuje ze względów moralnych radykalny weganizm i podejrzewam, że o obżarstwie nigdy nawet nie słyszała, a zdrowiutka jest jak przysłowiowa ryba właśnie ;-)

Powróćmy jednak do naszego horoskopu.
Sprawa nie jest prosta, bo do cudnej, fuksiarskiej koniunkcji, o której w duchu marzy każdy z nas (w końcu mieć, znaczy lepiej, niż nie mieć), w kwadraturze znajduje się Neptun i... ała! I tutaj nasza bajka się kończy.
"Już był w ogródku, już witał się z gąską...", a tu taaaki pech! Kwadratura Neptuna. Wrrrr.... Przewrotny jest los i częściej niż by nam się wydawało, zastawia na nas swoje pułapki.
koniunkcja Wenus/Jowisz w kwadraturze do Neptuna
Neptun, władca burz, mórz i oceanów, szczególnie w kwadraturze, zaprzecza wszystkiemu co wyżej napisałam, dodając zgrabnie od siebie: "wydaje Ci się", co w całości, gdyby ktoś jeszcze nie złożył tego w całość, brzmi jakoś tak:
- Wydaje Ci się Głupcze, że szczęście Ci sprzyja...

Ożeż Ty... Co teraz?
Spokojnie, Astrolog nie takie rzeczy widział, a i Klienta zatroskanego także. Ma więc i na ten układ zaklęty swoją mądrą radę.

Przede wszystkim zdecydowanie zaleca się zdrowy tryb życia, dbałość o odżywianie i higienę psychiczną, a nauka ta płynie z owej kwadratury. Sam Neptun w 3 domu bywa przyjemny, symbolizując bogatą wyobraźnię realizującą się w mowie i piśmie. Niestety kwadratura takiego Neptuna opisuje raczej intrygi, oszustwa, relacje pełne nieżyczliwych podtekstów.
trening zdrowych emocji w biznesieDlatego należy pilnować się i postępować zgodnie z prawem, a wszelkie umowy podpisywać w towarzystwie trzeźwo myślącego i co ważne, zaufanego = sprawdzonego, prawnika. Należy oczywiście zrobić wszystko, by w pracy i o pracy myśleć racjonalnie, zdobyć się na maksymalną szczerość, omijać szerokim łukiem intrygującą płeć oraz nie zdziwić się, gdy ktoś maluczki zrobi nam koło ....

- Co z moimi inwestycjami? - pyta zatem trzeźwo Klient.
Otóż jak powiedział powyżej sam Neptun, ponieważ "wydaje Ci się" - unikaj inwestycji kiedy wszyscy ględzą, że to najlepszy dla Ciebie czas. Kwadratura Neptuna do tej "dobroczynnej" koniunkcji Jowisza z Wenus w Twoim horoskopie urodzeniowym, symbolizuje skłonność do rozrzutności i lekkomyślności finansowej, wedle stwierdzenia: łatwo przyszło, łatwo poszło. Warto się nad tym zastanowić i poszukać w sobie niebezpiecznych kodów ułatwiających Ci podobne myślenie, a w konsekwencji zgubne decyzje. Warto to w sobie wyleczyć, znaczy przeprogramować lub po prostu pilnować się.

Jaasne.. Łatwiej jest sobie wytłumaczyć, że to nie Twoja wina i tak masz po prostu zapisane w horoskopie, ale w rzeczywistości tak nie jest. Pamiętasz? Twoje życie - w Twoich rękach i pomimo, że wydaje się to bez związku, powinieneś przejść trening zdrowych emocji oraz inteligencji emocjonalnej. To nie jest tak, że Ci się same pieniądze w rękach rozłażą. Nikt Ci ich też nie podkrada. Sam sobie je podkradasz, wybierając nie takie inwestycje jak trzeba, kierując się emocjami, czy tak zwaną intuicją, zamiast zdrowym rozsądkiem. Musisz to sobie powiedzieć, nie masz tzw. "intuicji" do inwestowania. Zresztą rzadko kto ma - wystarczy zajrzeć na fora inwestorów i traderów. Musisz - tak jak większość z nas - przemyśleć i dobrze policzyć, na chybił trafił nie masz szansy.

Bywa, że Neptun symbolizuje intuicję, duchową mądrość, równowagę wewnętrzną. Ale osiągamy je wyłącznie dzięki codziennej medytacji, duchowej higienie, pracy nad własnymi słabościami i emocjami. W Twoim horoskopie ten układ jest dynamiczny, a więc wymaga od Ciebie wiele wysiłku. Kiedy udajesz przed sobą lub innymi, że panujesz nad wszystkim, a Twoja pewność siebie rozrasta się do niebezpiecznych granic - podejmujesz błędne decyzje finansowe, a największe właśnie wtedy, gdy tranzytujący Jowisz (największy zodiakalny optymista) znajduje się właśnie na tej "dobroczynnej" koniunkcji. Nie wiem czy to jasne dla Ciebie, ale powyższe oznacza, że powinieneś UNIKAĆ inwestycji i wszelkich zakupów w tym czasie.

Kalendarz "Szczęścia" - czyli jak próbować poradzić sobie z takim układem astrologicznym:

Znaleźć korzystne okresy, kiedy możesz działać bardziej intuicyjnie. Emocje masz wtedy bardziej zharmonizowane, jesteś wypoczęty i spokojny wewnętrznie.
Astrologicznie jest to czas, kiedy w powyższym przykładzie:
  1. Jowisz (i dalsze planety: Saturn, Uran, Neptun, Pluton - bo także je w kalendarzu uwzględniam) będzie się znajdował w sekstylu, tzw. aspekcie "szansy" (ale tylko utworzonego ze znaku Byka)
  2. oraz w harmonijnym trygonie (ale tylko tego utworzonego ze znaku Skorpiona) do Twojej "dobroczynnej" koniunkcji Jowisza z Wenus.
Dlaczego tylko ze znaku Byka? Sekstyl, to aspekt między elementami horoskopu, oddalonymi od siebie o ok. 60 stopni. Jeśli Wenus znajduje się w Rybach, to tranzytujący Jowisz w sekstylu do tej Wenus może znajdować się w Byku (rysunek z lewej) lub w Koziorożcu. Zobacz na rysunkach poniżej:

Na rysunkach widać, że tranzyt Jowisza, który przebywa w Koziorożcu (rysunek z prawej) oznacza dla Klienta sekstyl do "dobroczynnej" koniunkcji Wenus/Jowisz, ale JEDNOCZEŚNIE kwadraturę do Merkurego na Descendencie w Baranie, co sugeruje pyszałkowate, nieprzemyślane, a w konsekwencji niebezpieczne inwestycje. Z trygonami jest podobnie:


A więc w horoskopie Klienta sekstyle z Byka oraz trygony ze Skorpiona zwiastują możliwe okresy korzystne, a pozostałe układy korzystne już nie są.

Niekorzystne okresy, to czas największego chaosu emocjonalnego, przemęczenia i stresu. Wszelkie decyzje należy podejmować wtedy wyjątkowo ostrożnie lub je po prostu odłożyć, wystrzegać się poczucia euforii i przeświadczenia o własnej nieomylności oraz innych tego typu emocjach, dających wrażenie nadmuchanego szczęścia, które są niezwykle częste przy układach Jowiszowo - Wenusjańskich. Oczywiście są to także radosne okresy, kiedy coś Ci się wspaniale udało, duma Cię rozpiera i w konsekwencji przestajesz racjonalnie myśleć, albo zbyt ufasz komuś i ... trrrach! Astrologicznie to czas, kiedy Twoja "dobroczynna" koniunkcja Jowisza z Wenus odbiera dynamiczne (trudne, wymagające dużego nakładu pracy) aspekty od tranzytującego lub dyrekcyjnego Jowisza, ale szczególnie Saturna, Urana, Neptuna, Plutona (kwadratury i opozycje).

Okresy zalecanej ostrożności - to tranzyty i dyrekcje opisujące taki czas w Twoim życiu, który może Ci wiele dać, ale pod warunkiem dokładnego i perfekcyjnego przygotowania. Możesz zaryzykować, ale tylko wtedy, kiedy masz pewność, że spędziłeś wystarczająco dużo czasu nad tym tematem i skonsultowałeś go z osobami twardo stąpającymi po ziemi.
Astrologicznie to czas, kiedy występują np.
  1. retrogradacje planet, będących w harmonijnych tranzytach do Twojej "dobroczynnej" koniunkcji
  2. oraz powyżej już opisany pozornie "na pierwszy rzut oka korzystny" sekstyl (który jeśli tworzony jest ze znaku Koziorożca, "załapuje" przy okazji kwadraturę do Twojego Merkurego i Plutona)
  3. i pozornie korzystny trygon, tworzony ze znaku Raka (wtedy także obecny jest kwadrat do Twojego Merkurego i Plutona. W życiu przekłada się to na wewnętrzny przymus, podatność na manipulacje lub manipulowanie danymi, a w efekcie podejmowanie decyzji pod wpływem stresu, paniki, liczenie na szczęście, które niestety nie nastąpi).
To także czas jednocześnie korzystnych i równoważących je dynamicznych aspektów do Twojej "dobroczynnej" koniunkcji Jowisza z Wenus, ale łagodnie lub na tyle sensownie, by móc je wykorzystać, choć jak pisałam powyżej z zastanowieniem i konsultacją.Jeśli chcesz zamówić swój Kalendarz "Szczęścia", napisz do mnie maila.


Zamówienia można składać mailowo lub za pomocą koszyka.
Opis usługi znajduje się w zakładce Zamów horoskop --> Horoskopy biznesowe (LINK)

Olga Gieraga

 


_____________________________________________________
ZDJĘCIE: ©iStockphoto.com/ktsimage i lisegagne
Obliczenia horoskopu zostały wykonane w programie astrologicznym ZET9 GEO (www.zaytsev.com)

Aby komentować artykuł musisz być zalogowany!
Komentarz został dodany 20-12-2010, 17:59 przez Nitka

ja mam taką koniunkcję - Wenus z Jowiszem w Rybach w VI domu, ale bez kwadratury Neptuna, za to z kwadraturą z Marsem. Jakoś nie uważam sie za wyjątkową szczęściarę, ale nie jest źle. fajne artykuł.

Komentarz został dodany 13-09-2010, 21:39 przez Anna

Bardzo ciekawey temat :) Mam koleżankę z koniunkcją Wenus Jowisz w 5 domu (Wenus w Strzelcu, Jowisz w Koziorożcu)i dziewczyna rzeczywiście ma szczęscie w konkursach :) tylko pozazdrościć :)

Polecam