Pro Astro - Profesjonalny horoskop sukcesu Profesjonalny horoskop sukcesu

Dane do logowania Panel logowania

Wyszukiwarka

Strona główna / Czytelnia / Artykuły / Horoskop firmy - kiedy założyć własną działalność?

Horoskop firmy - kiedy założyć własną działalność?

Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że spośród firm które powstają, tylko 40% ma szansę przetrwać pierwsze lata działalności. Zastosowanie zasad astrologicznych może pomóc w powodzeniu przedsięwzięcia oraz uratować wiele firm. Poniżej przedstawiam kilka podstawowych elementów, które należy uwzględnić przy wyborze daty uruchomienia działalności gospodarczej.Najwięcej firm pada w pierwszym roku - około jednej trzeciej.

Oczywiście ich właściciele mogliby zwiększyć swoje szanse przed rozpoczęciem działalności: przechodząc szkolenie, przeprowadzając badania rynku, rozsądnie planując pierwsze kroki, czy skutecznie reklamując firmę. Niestety, niektórzy przedsiębiorcy mimo starannego przygotowania nie odnoszą sukcesu i odnoszą wrażenie, że w swoich wysiłkach "przebijają się przez mur".

PUSTY BIEG KSIĘŻYCA
W jednej ze swoich prac, astrolog Madelaine Brodeur cytuje artykuł opublikowany w Wall Street Journal, opisujący badania ok. 1400 firm, które rozpoczęły działalność w czasie pustego biegu Księżyca. Zdarza się on 2-3 razy w tygodniu, trwa od kilku minut lub godzin do nawet 2 dni i jego tradycyjna interpretacja to "nic sie nie uda". Możemy to nazwać przypadkiem, ale wszystkie te firmy zbankrutowały! (TUTAJ możesz sprawdzić, kiedy jest pusty bieg Księżyca)

RETROGRADACJA PLANET
Astrolog zapytany o wybór najbardziej korzystnego dnia do rozpoczęcia działalności firmy, podda analizie horoskop urodzenia jej założyciela oraz bieżące czynniki astrologiczne. O ile nie wymaga tego specyfika działalności, będziemy unikali retrogradującego Merkurego, Wenus albo Marsa oraz pustego biegu Księżyca. Bardzo ważne jest wstępne rozeznanie czym będzie się zajmowała firma. Planety "opiekują się" swoimi branżami biznesu (np. Merkury - handlem, Mars - motoryzacją), więc umieszczenie tych planet w eksponowanym miejscu horoskopu zapewni wsparcie kosmicznych energii. (TUTAJ możesz sprawdzić, kiedy jest retrogradacja planet w poszczególnych latach)

W innym artykule została omówiona symbolika planet, abecadło horoskopu biznesowego. Zastanówmy się teraz, jak litery tego abecadła powinny układać się w treść poprawnie działającego przedsiębiorstwa.

Oto kilka przykładów:

1. Relacje Słońce - Księżyc. W horoskopie każdej firmy, harmonijna relacja pomiędzy Słońcem a Księżycem jest związana z powodzeniem w biznesie. Przeciwnie niż w horoskopie urodzenia człowieka, kwadratura między tymi planetami w horoskopie firmy nie kształtuje silnego charakteru, tylko szkodzi samemu biznesowi. Słońce to firma, a Księżyc to klienci. Jeśli działają one przeciwko sobie, to jak można odnieść sukces? Lepszy jest już brak relacji między Słońcem a Księżycem, niż chociaż jedno spięcie.
Ponadto, według astrologicznej tradycji, ogólna zasada stanowi, że korzystniejsza dla rozpoczynania działalności jest faza przybierającego Księżyca (od nowiu do pelni). Kończeniu projektów, albo przygotowaniu nowych sprzyja bardziej faza ubywającego Księżyca (od pełni do nowiu).

2. Księżyc to klienci, dlatego warto zadbać aby nie wystraszyły go żadne aspekty planet. Najlepiej zacząć działalność, kiedy jest on w trygonie do Jowisza. Położenie w Znaku Zodiaku związanym z działalnością firmy dodatkowo pomnaża jej obroty.

3. Położenie Merkurego. W sierpniu 2005, na skutek retrogradacji Merkurego, byliśmy świadkami długotrwałej opozycji tej planety do Neptuna. Osobiście znam co najmniej kilka przypadków nieporozumień, jakie nastąpiły w czasie tego aspektu. Ktoś czegoś nie zrozumiał, podpisano niewłaściwe dokumenty, ginęły informacje. Jeśli zależy nam na sprawnym przepływie informacji i nowych kontaktach z klientami, Merkury musi być w ruchu prostym, dobrze aspektowany i prominentny. Dobrze zacząć działalność zaraz po tym, kiedy Merkury rusza do ruchu prostego. Retrogradujący Merkury sprzyja jednak wszystkim biznesom typu "re": sprawdzajacym, przerabiającym typu naprawy, księgowość, badanie, recykling.

4. Położenie Saturna. Wielu ludzi kojarzy Saturna wyłącznie z ograniczeniami i problemami, a najchętniej w ogóle wymazaliby tę planetę z horoskopów! Tymczasem rola Saturna w horoskopie firmy jest niezwykle istotna. Harmonijny Saturn to prawidłowa struktura firmy i dobra organizacja pracy. Warto tylko zadbać, aby Saturn nie blokował napływu klientów (Księżyc), gotówki (Wenus), czy inicjatywy (Mars). W przypadku ciężkich planet jaką jest Saturn, mniejsze znaczenie ma czy są one w retrogradacji czy w ruchu prostym ale należy unikać jego bliskości z Węzłem Południowym.

5. Planeta w Koziorożcu. Pani Kaye Shinker, astrolog finansowy, radzi aby w horoskopie firmy przynajmniej jedna planeta była w Koziorożcu. Ma to pomóc w "uziemieniu" tej firmy i koncentracji na jej misji. Inną jej wskazówką jest aby firma, która ma wielkie ambicje, powinna mieć Jowisza, Saturna lub Plutona w tym samym Znaku co Słońce.

6. Jak najwięcej aspektów. W firmie tym więcej będzie się działo, im więcej będzie aspektów.

7. Stacjonarność sygnifikatora lub koniunkcja z ostatnim zaćmieniem. Edward Johndro poleca zakładanie firmy, kiedy sygnifikator jej biznesu (np. Merkury - media, Wenus - kosmetyki) jest stacjonarny, albo w koniunkcji z ostatnim zaćmieniem.

Te reguły można mnożyć, ale niepotrzebnie ograniczałyby możliwości założenia firmy. Jest mało prawdopodobne, że wszystkie powyższe zasady zostaną spełnione. Decyzja o wyborze daty rozpoczęcia zależy też od przyszłej działalności firmy, ponieważ inne aspekty planet sprzyjają firmie handlowej, inne produkcyjnej. Nie sposób przewidzieć skutków wszystkich konfiguracji planet, ale przynajmniej można ustrzec się podstawowych błędów.

Czy można uniknąć wszystkich przyszłych problemów? Horoskop założenia firmy, nawet najbardziej przemyślnie wyznaczony nie uchroni nas przed pewnymi wydarzeniami, które niewątpliwie nastąpią. Planety nadal będą krążyć wokół Słońca i wyznaczać tranzyty do horoskopu rozpoczęcia działalności. Jednak dzięki harmonijnemu horoskopowi, ich negatywny wpływ będzie zminimalizowany do uporządkowania i oczyszczenia pewnych zaniedbań, zamiast do bankructwa firmyJeśli zastanawiasz się jaki jest dla Ciebie najlepszy dzień
na rozpoczynanie biznesu - przeczytaj informacje i zamów
horoskop ASTROLOGICZNA KONSULTACJA DATY

TO NAJBARDZIEJ POPULARNY HOROSKOP BIZNESOWY! :)
POLECAM CI RÓWNIEŻ INNE POPULARNE HOROSKOPY BIZNESOWE:Autorem artykułu jest_______________________________________
Wojciech Suchomski – ekonomista, inwestor, astrolog finansowy. Astrologią zajmuje się od 1992 roku, kariera zawodowa głównie w bankach oraz innych instytucjach finansowych, obecnie własna działalność. Od 2005 roku publikuje prognozy ekonomiczne i giełdowe na portalu Astrobiznes.pl. Autor książki „Cykle planetarne na giełdzie”.


 

Aby komentować artykuł musisz być zalogowany!

Polecam